اخبار

هشدار دادستان قزوین به اردوهای دانشجویی

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نامه ای به روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هشدار داد تا در برگزاری اردوها و برنامه های فرهنگی ارزش ها و معیارهای جامعه اسلامی و ایرانی را رعایت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نامه ای به روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هشدار داد تا در برگزاری اردوها و برنامه های فرهنگی ارزش ها و معیارهای جامعه اسلامی و ایرانی را رعایت کنند.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی بیان داشت: علم و دانش برای رسیدن به فضل است تا فرد متعلم به زیور علم آراسته شده و از رذایل و پستی ها دور شود.
وی ادامه داد: قطع یقین مراکز علمی و دانشگاهی نیز باید محل نشر و تبیین و تنویر متعلمان و دانشگاهیان به سمت صلاح، سعادت و رستگاری باشند از همین روست که بنیانگذار جمهوری اسلامی می فرماید: اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح می شود.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مقام معظم رهبری مدتی پیش در هشدار و تذکری جدی فرمودند که؛ "دانشگاه جای فراگیری علم و آگاهی است و هرچه که مانع تحقق این دو شود جایش در این مکان نیست" همچنین ایشان در خصوص برگزاری اردوهای مختلط در محیط های دانشگاهی فرمودند؛"برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته اند و برای توجیه کار غلط خود می گویند، دانشجویان باید شاد باشند، شاد بودن برای هر محیطی خوب است، اما به چه قیمتی؟ به قیمت برگزاری مراسم و اردوهای مختلط؟ مگر غربی ها از اختلاط چه بهره ای جز جنایات کنونی جنسی برده اند که ما بدنبال پیروی از همان شیوه ها هستیم، مسئولین فرهنگی دانشگاه ها بفهمند چه می کنند، کار فرهنگی صحیح این است که انسان مؤمن، متخلق، انقلابی، معتقد به آرمانها، دوستدار کشور و نظام اسلامی و دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی تربیت شود.
وی عنوان داشت: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری طی نامه ای رسمی به روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تذکر داده شده تا نسبت به برگزاری برنامه های فرهنگی براساس چارچوب های دین، شرعی و قانونی دقت لازم را داشته باشند چراکه بی‌توجهی به مسائل فرهنگی و غفلت از تاثیرات نامطلوب آن در فضای دانشگاهی، بسیاری از هنجارشکنی‌ها را به دنبال دارد و قطع یقین در صورت بی توجهی به این موارد و وقوع بزه با مسئولان و مسببین برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.
حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: البته تأسف بار است که برخی با ندانم کاری و جهالت مدرن کار را به جایی می رسانند که مقام معظم رهبری وارد این مساله شود از این رو با ارسال این نامه از روسای دانشگاه ها خواسته ایم تا دقت نظر داشته باشند تا شاهد اقدامی غیرقانونی و شرعی نباشیم.
وی یادآورشد: باید دانشگاه آگاه و دانشجو نیز بصیر باشد، نباید اجازه داد برخی افراد کج فهم دانشگاه را به میدان تاخت و تاز سیاست بازی تبدیل کرده و یا به کارهای غیراخلاقی و ضد فرهنگی آلوده کنند، بلکه دانشجو باید با رشد علمی و فکری خویش خود را برای ساخت آینده کشور آماده کند.