اخبار

قزوین صاحب بالگرد و پایگاه معین امدادی هلال احمر می‌شود

صدای قزوین - امیر محسن ضیایی در دیدار با استاندار قزوین گفت: امدادگران هلال احمر با خدمت بدون منت به عنوان افرادی مورد اعتمادتوانسته اند جایگاه خود را به‌خوبی حفظ کنند و این سرمایه بزرگ ارزشمندترین دارایی جمعیت است.

ضیایی بیان کرد: در بازدیدی که از امکانات فرهنگی، ورزشی و امدادی جمعیت هلال احمر استان داشتیم به این باور رسیدیم که امکانات استان قزوین در سطح بین المللی است و می تواند خدمات خود را در سطح ملی هم ارائه کند لذا در تقویت این جمعیت مساعدت لازم را انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: اگر در مناطق مستعد و در جایی که نیروی توانمندی دارد به‌درستی سرمایه گذاری کنیم به نتایج ارزشمندی میرسیم .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور یادآورشد: شرکت های دانش بنیان استان در دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت خوبی هستند که اگر بتوانند خدمات خود را در مسیر ماموریت های هلال احمر ارائه کنند از آن استفاده خواهیم کرد.

ضیایی گفت: استان قزوین با امکانات خوبی که دارد از نگاه ما باید حمایت شود و یک سری طرح های بزرگ را در این استان اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: در صددیم در استانهای مهم کشور ۵ مرکز بزرگ توانبخشی راه اندازی کنیم که استان قزوین در ردیف این مناطق است و در صورت تامین زمین مجوز تاسیس را صادر می کنیم.

ضیایی یادوآرشد: این مرکز باید در کنار بیمارستان باشد تا بتوان از تجهیزات پزشکی مجاور استفاده کرد و هزینه ها را کاهش داد که با جلسه ای که امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، معاون عمرانی استانداری و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد به توافق رسیدیم تا این مرکز به‌سرعت ساخته شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در خصوص درخواست دیگر استاندار قزوین مبنی بر تامین مستمر بالگرد اظهارداشت: به دلیل اهمیتی که استان قزوین در زمینه پشتیبانی حوادث دارد و تاکنون نیز به‌خوبی این ماموریت را انجام داده است به شرط ساخت آشیانه برای بالگرد آمادگی داریم نسبت به استقرار دائم بالگرد اورژانس و یک بالگرد بزرگ امدادی در استان اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده هر استان باید یک بالگرد امدادی داشته باشد و قزوین هم با تامین استاندارد آشیانه می تواند ظرفیت خوبی برای خدمات امداد هوایی را در منطقه ایجاد کند.

ضیایی برای ساخت پایگاه بزرگ در منطقه آنجیبلاق هم گفت: زمین پیش بینی شده در محدوده بسیار مناسبی است و ما هم باور داریم احداث پایگاه در این محدوده می تواند کمک بسیار خوبی برای کشور باشد و پس از مطالعه برای احداث اقدام می کنیم.

منبع: صدای قزوین

زمان: شنبه 18 ارديبهشت 1395