اخبار

قزوین، ظرفیت تولید 4000 مگاوات برق خورشیدی و بادی را دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ "فریدون همتی" استاندار قزوین، در دیدار با برادران شانون اظهار داشت : قزوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی و از لحاظ فرهنگی اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی از جایگاه  و موقعیت خوب و مناسبی برخوردار است.
وی افزود: شرکتهای خارجی موفقی در استان وجود دارند که این نشان دهنده همکاری نزدیک دستگاه های دولتی و شرایط مناسب و ویژه در قزوین است.
نماینده عالی دولت در استان به استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای تولید انرژیهای پاک اشاره کرد و گفت : امیدواریم در چشم انداز آینده ،قزوین  بتواند به مرکز مادر  و پایلوت تولید انرژی های خورشیدی تبدیل شود.
استاندار قزوین بیان داشت: استان قزوین ظرفیت تولید 4000 مگاوات برق خورشیدی و بادی را دارد.
همتی در ادامه به تحولات پس از برجام اشاره و تصریح کرد: اراده جدی مدیریت عالی است در جهت جلب سرمایه یه گذاری های خارجی فرار دارد و مصمم هستیم قزوین را به اولین استانی که خارجی ها پس از برجام در آن سرمایه گذاری می کنند، تبدیل کنیم.
در پایان شانون ،سرمایه گذار ایرلندی به گزارشی از فعالیتهای شرکت در جهان پرداخت و گفت :شرکت سرمایه گذاری ایرلندی در زمینه راه اندازی مزارع تولید انرژی از طریق پنلهای خورشیدی فعالیت دارد و برای تولید هر 100 مگاوات برق 130 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد شد .
وی افزود: با راه اندازی و بهره برداری از این طرح 65 نفر به طور دایم مشغول بکار خواهند شد و ۷۵ درصد از حجم سرمایه گذاری به صورت خارجی و مابقی ان از طریق بازار سرمایه تامین خواهد شد.
شانون تصریح کرد:ازسوابق این شرکت در طول 6سال گذشته،تولید 300 مگاوات برق خورشیدی در کشورهای آفریقای جنوبی ، اردن و مصر می باشد.

منبع: وزارت کشور

زمان: شنبه 18 ارديبهشت 1395